Appsy Swing

ספר שמע – הסכיתו ושמעו

אפס בעברית, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), ספרים 4 תגובות »
ספר שמע - כריסטיאן אנדרסן - ראשי

כשנחשפתי לראשונה לאפליקציות האייפון של "ספר שמע", נזכרתי בסיפורים הנוסטלגים של אבא שלי על תסכיתי הרדיו. אבא שלי תמיד נזכר בערגה איך היה מצמיד את הטרנזיסטור לאוזן, ונסחף לעולמות אחרים. אני מוכרחה להודות שכילדה שנולדה לדור הטלוויזיה לא ממש הבנתי את המשיכה לפורמט מיושן שכזה.

והנה, מחזירה חברת sefershema עטרה ליושנה, ומביאה את הפורמט דווקא לאחד המכשירים שנחשב לאייקון קידמה טכנולוגית – האייפון. אני רואה בזה הזדמנות לבחון שוב את הפורמט, הפעם כאימא.

ל"ספר שמע"  כ-30 ספרים וסיפורים שונים – חלקם סיפורים בודדים, חלקם מקבצים. אני ניסיתי את קובץ סיפורי כריסטיאן אנדרסן המכיל בתוכו 13 סיפורים, ביניהם: בת הים הקטנה, מלכת השלג, התיבה המעופפת, בגדי המלך החדשים, ועוד. אורך המקבץ הוא כ-3 שעות. עם פתיחת האפ מופיעה רשימת הסיפורים, בוחרים באחד מהם, ולוחצים Play. אפשר המשך »

הספר הזה – חני על המסך הממש קטן

אפס בעברית, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, נועה אוהבת!, ספרים 2 תגובות »

אל האפ הזה התוודעתי לראשונה דרך אורלי יקואל. אורלי היא דודה לשני אחיינים, ובמסגרת 2 הבלוגים שלה (עברית, אנגלית) מסקרת לעיתים קרובות שרותים בווב וגם אפליקציות לאייפון שמתאימות לילדים. שווה ביותר לעקוב!

ספר ילדים? באייפון? בעברית? כמובן שמיד שילמתי בשמחה ובהתרגשות את 1.99 הדולרים.

האפ מבוסס על ספרה של חני נחמיאס, "הספר הזה", והיא גם מקריינת את 2 הסיפורים הקצרים שהוא כולל. איזה יופי לראות שנחמיאס מתקדמת ביחד איתנו מימי "בלי סודות" אל האייפון. שאפו!

הספר הזה - סיפור זה נמאס

לענייננו, הסיפור הראשון נקרא "זה נמאס", והוא מספר על ילד שנמאס לו שאימא שלו לא יודעת לבשל. היא הולכת לקורס הכנת חביתות והופכת למאסטר בחביתות, עד שהוא מואס גם בהן. הסיפור השני נקרא "זה נעים", ומספר על ילד שלא רוצה להיכנס לאמבטיה, אבל בכל פעם שהוא מתרצה, הוא נהנה ולא רוצה לצאת.

הספר הזה - משחק הביצים

בנוסף, מכיל האפ שני משחקונים – "תפוס את הביצה" – תרנגולות עפות בחלל המטבח, מטילות ביצים וצריך לפוצץ אותן על ידי מגע לפני שהן נוחתות על הרצפה. והשני – "תפוס את הבועה" – בועות עולות מתוך האמבט וצריך לפוצץ אותן לפני שהן מתאדות.

ניסיתי בעצמי: בסה"כ הסיפורים חמודים, לחני יש קול ברור, קליל, ואינטונאציה נהדרת המסוגלת לסחוף את הקורא על כנפי הדמיון. נועה מאוד מחבבת את הסיפורים, ויושבת בשקט ומאזינה. לעומתה, לירון בת ה-3, בתו של teisner@, התאכזבה. המשך »

אפסי – גם ב – iSpot

הודעות אין תגובות »

עבור מי מכם שהחמיץ, פרסמתי השבוע את הטור הראשון במדור חדש ב iSpot שנקרא "בייבי אייפון". פעם בשבוע, אנסה לאגד יחד מספר אפס לילדים בנושא מסויים, הפעם דיברתי על 3 אפס מוזיקליים.

תודה לחבר'ה באייספוט על הפירגון לאפסי (במיוחד לטל מסינג וליאיר צור), ועל ההזמנה לכתוב אצלם! אני תמיד שמחה לשיתופי פעולה, גם אם הם גורמים לי ללכת לישון אחרי חצות…

JellyFishJam – בגירסא החורפית ובחינם!

זה בחינם!, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

גירסא חורפית מקוצרת וחינמית ל SpongeBob JellyFish Jamיוצרי המשחק Jellyfishjam הוציאו גירסא חינמית (!!!) לכבוד החורף שמכילה את אחד משלושת המשחקים שבגירסא המלאה.
הפעם יורד שלג, קר, אבל זה לא מונע מבוב וחבריו להמשיך בגרוב! גם כאן תצטרכו לפוצץ בועות בהתאם לצלילי המוסיקה ולחיווי הצבעוני.

אם עדיין לא שילמתם את ה $2.99 על גירסאת שלושת המשחקונים, זה מקום טוב וחינמי להתחיל ממנו.

מחיר בעת כתיבת הפוסט: חינם!

מפתחי האפ: Nikelodeon

מעוניינים לקנות? SpongeBob JellyFish Jam

Little Red סיפור כיפה אדומה

אהבתי!, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, ספרים, תעשו לי כזה בעברית תגובה אחת »

Little Red Riding Hood for iPhone - Menuקודם כל, דעו שהאפ הזה מיועד לילדים (ולהורים) דוברי/קוראי אנגלית. מפתחי האפ Little Red הכניסו את הספר כיפה אדומה לתוך האייפון, והם עשו זאת לא רע בכלל! האפ מכיל 2 אופציות קריאה המדמות ספר, הן מבחינת ההחזקה של האייפון לרוחב, והן מבחינת הצורך בהפיכה של הדפים. אפשר לקרוא או להקריא לילדים את הסיפור, ואפשר שיוקרא להם על ידי מספרת. בנוסף, יש משחקון חוברת צביעה של סצנות מהסיפור.

Little Red Riding Hood for iPhone - in the Forestניסיתי בעצמי: אופציית הקריאה העצמאית נעימה בהחלט, אבל כשבחרתי באופציית ההקראה, ברגע שהתחילה המספרת לדבר, הרגשתי שאני בת איזה 5, יושבת ליד האח בבקתת עץ בהרי האלפים, בחוץ שלג, אני מכורבלת בפוך נוצות אמיתי, ויש לי נני סקוטית מבוגרת, מרופדת וחמודה, שמקריאה לי את הסיפור – כמעט ביקשתי בקבוקי ומוצצי…
ואיזה יופי וכמה מוסיף הוא המשך »

JellyFish Jam לספוג את הגרוב

אהבתי!, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים, נועה אוהבת! תגובה אחת »

Bubbles game on SpongeBob JellyFish Jamאני בטוחה שאלה מכם שיש להם ילדים בני 3 פלוס, מכירים היטב את הסדרה בוב ספוג. אישית, ההיכרות הקרובה ביותר שלי עם הסדרה, היא פיג'מה עם בוב ספוג מודפס עליה שאני אכן מאוד אוהבת! על אותה חיבה, או התמכרות, במקרה של רבים מהילדים וחלק מההורים – סמכו מפתחי האפ הבא. והאמת, במקרה הזה, הם עשו את זה כל כך טוב, שלא אכפת לי להיות קצת מנוצלת…ואפילו לשלם על זה כמה שקלים.

לענייננו – האפ מכיל 3 משחקים מוסיקלים בשילוב הדמויות מהסדרה. במשחקון הראשון אתם אמורים לפוצץ בועות לקול המנגינה, בשני, לאסוף המבורגרים לצליליה, ובשלישי, לחזור על המלודיה על ידי הקשה על צדפות.

 Burgers game on SpongeBob JellyFish Jamניסיתי בעצמי: כיף חיים! יש צבעים, יש אינטראקציה, יש צלילים, יש מוזיקה, ויש גם אתגר! מה שבאמת יפה לדעתי הוא שהשחקן שותף ליצירת המנגינה. תוכלו לבחור בין 'משחק חופשי', בו אתם יכולים לבחור באיזה משחקון שתרצו; לבין 'קריירה' –  שזה מעבר על כל המשחקונים בהדרגה.
Shells game on SpongeBob JellyFish Jam

למרות שזה משחק לגילאי 4+, נועה מאוד נהנית לצפות בי משחקת, היא יושבת בשקט, מביטה, מקשיבה ומה שמפתיע – המשך »

Payload תעמיס לי

אהבתי!, זה בחינם!, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

ב Payload אתם נהג משאית בשם באק וה- iPhone שלכם הופך להגה. מטרתכם – לעזור לבאק להרוויח את שכרו היומי כשהוא עובר מעבודה לעבודה.

Payload Truck at the Urban siteבכל אחד מארבעת אתרי העבודה, באק אמור לאסוף על גב המשאית כל פריט שנופל מהשמים – בולי עץ, סלעים, חלקי ריהוט ועוד. איסוף פריט יקנה לכם ניקוד, (ולבאק כסף),  פספוס יוריד לכם ניקוד (ובאק עשוי לא לגמור את החודש…). פריטים גדולים מידי – כמו למשל סלעים גדולים – עלולים למחוץ את המשאית, לכן עדיף לפוצץ אותם, ולשם כך עומדות לרשותכם מספר פצצות דינמיט. כל שעליכם לעשות כדי לפוצץ פריט הוא לגעת בו עם האצבע.

ניסיתי בעצמי: אני אוהבת לראות משחקים שהשקיעו בהם למרות שהם חינמיים! Payload קל לתפעול, יפה ויזואלית, ולפי מה ש(לא) נותר לי מהבטרייה כשנתתי לאחיינים בני ה-4 וה-7 שלי לנסות אותו – נראה לי שהוא גם מעסיק יופי את הילדים.
אבל מה שבאמת אהבתי, המשך »

Puppy Park – לא טוב היות הכלב לבדו

אהבתי!, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

במשחק Puppy Park אתם מנהליו הגאים של פארק הכלבים האהוב ביותר בסביבה. בכל כמה שניות מגיע לפארק כלב חדש והוא ירגיש נורא בודד ועצוב, אלא אם תחברו אליו (תרתי משמע) כלבים אחרים שיהיו חברים שלו. פיוטי משהו, לא?…

מסך לדוגמא מתוך PuppyPark

אז איך עושים את זה? זהו מעין פאזל המורכב מלוח מחולק לריבועים עליו מסדרים קלפים. בכל כמה שניות, כאמור, יופיע קלף עם פרצוף של כלב, על רקע 2 צבעים. אתם אמורים להצמיד לכלבלב הבודד שני קלפים מכל צד שמתאימים לצבעי הקלף שלו. רק כאשר הוא מוקף משני צידיו, הוא ירגיש אהוב – תוכלו לראות זאת על ידי חיווי של לב בחיבור שבין שני הקלפים. ככל שתגמלו יותר כלבלבים מתחושת הבדידות, כך ידלקו הכוכבים בשורת הכוכבים שנמצאת בראש המסך. כשכולם ידלקו – תעברו לשלב הבא. שימו לב לכוכב הגדול מצד ימין למעלה – ככל שהפארק ילך ויתמלא, הכוכב ישנה צבעו מכחול לצהוב עם סימן קריאה במרכזו – זה סימן עבורכם להקליק עליו ובכך לנקות מהמסך את הקלפים שהתאמתם בהצלחה. אם לא תנקו את הלוח מידי פעם – הפארק יתמלא והמשחק יסתיים…

ניסיתי בעצמי: המשחק הזה מיועד לגילאי 4+. למרות שבחרתי ברמה הקלה ביותר - איך אומרים – לא היה קל! המשחק מהיר, ולוקח זמן להבין את העיקרון. לכן, כדאי המשך »

Scoops למעלה למעלה..עד לעננים

בידור וכיף, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

על Scoops המליץ לי איתן גלאי. הוא מספר שאלה בת ה-4 וקצת, ורועי בן השנתיים, נהנים מאוד מהמשחק! רעיון המשחק פשוט – אתם אמורים לערום כדורי גלידה על גביע גלידה. הכדורים נופלים מהשמים, ועל ידי הטיית ה iPhone אתם יכולים להזיז את הגביע ולתפוס את הכדורים. אם תערמו מספר כדורים באותו צבע – תקבלו בונוס. לעומת זאת – זהירות! הנה מסר לא חינוכי –  היזהרו מהירקות שנופלים גם הם בין כדורי הגלידה – אם תתפסו אחד מהם, תאבדו כוכב, ואחרי שתאבדו 4 נפסלתם… מסתבר שאת אלה ורועי דווקא נורא מצחיק לערום עגבניות "מה, גלידת עגבניה?…"
יוצרי המשחק כנראה מאוד בעד שיתוף ונורא רצו שתספרו לכולם על ההישגים שלכם באיסוף כדורי גלידה שנופלים מהשמים, ולכן עומדות בפניכם כמה אופציות: תוכלו לעשות טוויט של הניקוד שלכם; תוכלו לשלוח אימייל לחבר שלכם בסגנון "נה נה נה, נראה אם תוכל אותך עובר אותי במשחק!", המייל יכיל גם צילום מסך מובנה של הניקוד שלכם כהוכחה.

ניסיתי בעצמי: המשך »

Touch Physics – פיזיקה קלילה

אהבתי!, זה בחינם!, חינוכי, להורים שהם ילדים, לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

Touch Physics הוא דוגמא לאפ שמעוצב בפשטות יחסית, אולי אף משעממת, אבל זה בדיוק הקסם שלו. הוא מאפשר הצצה לעולם הפיזיקה בצורה של משחק המורכב משלבים. בכל שלב תמצאו גלגל וכוכב, כשהמטרה היא לגלגל את הגלגל לעבר הכוכב. את זה אתם אמורים לעשות על ידי ציור של צורות או קווים שייצרו אינטראקציה עם הגלגל וכך יגלגלו אותו לעבר הכוכב.
בכל שלב משתנה המיקום של הכדור לעומת הכוכב, ובשלבים מתקדמים משתנה גם הנוף, ונוספים אלמנטים שאמורים לסבך את העניינים. למשל, בשלב הראשון, הכדור עומד בראש מדרון, והכוכב בתחתיתו. מה עושים? ציירו עיגול מעל הכדור הקטן, העיגול ישמש ככדור שיפול על הכדור הקטן, יפגע בו, ויגרום לו להתגלגל במדרון ולפגוע בכוכב. נשמע פשוט, נכון?… תמשיכו, תמשיכו לקרוא… המשך »

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS