Appsy Swing

הספר הזה – חני על המסך הממש קטן

אפס בעברית, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, נועה אוהבת!, ספרים הוספת תגובה

אל האפ הזה התוודעתי לראשונה דרך אורלי יקואל. אורלי היא דודה לשני אחיינים, ובמסגרת 2 הבלוגים שלה (עברית, אנגלית) מסקרת לעיתים קרובות שרותים בווב וגם אפליקציות לאייפון שמתאימות לילדים. שווה ביותר לעקוב!

ספר ילדים? באייפון? בעברית? כמובן שמיד שילמתי בשמחה ובהתרגשות את 1.99 הדולרים.

האפ מבוסס על ספרה של חני נחמיאס, "הספר הזה", והיא גם מקריינת את 2 הסיפורים הקצרים שהוא כולל. איזה יופי לראות שנחמיאס מתקדמת ביחד איתנו מימי "בלי סודות" אל האייפון. שאפו!

הספר הזה - סיפור זה נמאס

לענייננו, הסיפור הראשון נקרא "זה נמאס", והוא מספר על ילד שנמאס לו שאימא שלו לא יודעת לבשל. היא הולכת לקורס הכנת חביתות והופכת למאסטר בחביתות, עד שהוא מואס גם בהן. הסיפור השני נקרא "זה נעים", ומספר על ילד שלא רוצה להיכנס לאמבטיה, אבל בכל פעם שהוא מתרצה, הוא נהנה ולא רוצה לצאת.

הספר הזה - משחק הביצים

בנוסף, מכיל האפ שני משחקונים – "תפוס את הביצה" – תרנגולות עפות בחלל המטבח, מטילות ביצים וצריך לפוצץ אותן על ידי מגע לפני שהן נוחתות על הרצפה. והשני – "תפוס את הבועה" – בועות עולות מתוך האמבט וצריך לפוצץ אותן לפני שהן מתאדות.

ניסיתי בעצמי: בסה"כ הסיפורים חמודים, לחני יש קול ברור, קליל, ואינטונאציה נהדרת המסוגלת לסחוף את הקורא על כנפי הדמיון. נועה מאוד מחבבת את הסיפורים, ויושבת בשקט ומאזינה. לעומתה, לירון בת ה-3, בתו של teisner@, התאכזבה. הסיפורים נראו לה קצרים מידי, והיא הייתה רוצה שתהיה לה אפשרות להפוך את הדפים בעצמה.

הספר הזה - סיפור האמבטיה

המשחקונים – שוב, נחמדים, אבל נדמה כי כל קשר בין הנגיעה במסך לבין השפעתה על הבועות, או הביצים – מקרי בהחלט. תנו לי לחדד: עברתי את גיל 30, יש לי ט-י-פ-ה יותר סבלנות מלילד, וכן עניין להתנסות במשחק. למרות זאת, אחרי כמה שניות, רציתי לחבוט את האייפון בקיר הקרוב, ולצעוק "למה זה לא עובד?!" (כמו שצעק האחיין שלי כשניתקל לראשונה בבובה ללא סוללות. אבל זה כבר סיפור אחר).

הספר הזה - משחק הבועות

כמה מילות סיכום: כשנועה מנסה לעשות משהו חדש שקשור בהתפתחות שלה, ולא מצליחה, אנחנו תמיד אומרים לה 'כל הכבוד על הנסיון!', כי נראה לנו חשוב לעודד את עצם הניסיון, על מנת שתנסה שוב ושוב עד שתצליח.

אז, לחבר'ה בנבי, כל הכבוד על הנסיון!

הייתי שמחה אם היו מתווספים מספר אלמנטים שיבדילו את חווית הקריאה בספר לעומת זו באייפון. מפתחי LittleRed עשו זאת לא רע – אנימציה אינטראקטיבית שזורה בסיפור; דפדוף; אפשרות לקריאה עצמאית של הילד, ועוד. בנוסף, גיליתי לגמרי במקרה שטפיחה כפולה על המסך מאפשרת לעצור את הסיפור, ואין דרך להשתיק את הקול אלא במסך הראשי…אולי כדאי לשפר את אינטואיטיביות השימוש.

בכל מקרה, תבורכו על ה'סיפתח', ואני מקווה לראות עוד אפליקציות מכם בקרוב!

מחיר בעת כתיבת הפוסט: $1.99

מפתחי האפ: Navi.co.il

מעוניינים לקנות? הספר הזה


אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

2 תגובות ל “הספר הזה – חני על המסך הממש קטן”

 1. התגובה של אורלי:

  :)

  שמעי, את עושה אחלה עבודה.

  ישר כח!

 2. התגובה של Hila:

  אורלי, תודה! ממך, זו מחמאה גדולה!
  אגב, אם יוצא לך לתת לאחיינים לנסות חלק מהאפס שאני כותבת עליהם – אשמח לדעת מה הם חושבים! ;-)

  הילה.

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS