Appsy Swing

Touchoo מוציאים לדרך שתי אפליקציות ספרים בעברית!

אהבתי!, אפס בעברית, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), ספרים הוספת תגובה

את עומר גינור, מנכ"ל Touchoo פגשתי לגמרי במקרה בבית קפה. שמעתי שיחה בשולחן לידי על אפליקציות אייפון, לא התאפקתי, הפרעתי להם, והצגתי את עצמי ואת אפסי. עומר לחץ לי את היד בחביבות, ואמר "נעים מאוד, אני מנכ"ל טאצ'ו". "טאצ'ו?!" התפלאתי "אתם חברה ישראלית?!" זו הייתה הפתעה נעימה עבורי, כי על Touchoo שמעתי כבר זמן מה לפני כן; הם יצרו אתר ובו סיפרו על התכניות שלהם להוציא אפליקציות ספרי ילדים. משהו באתר ובתוכן הקסים אותי, סקרן אותי, ובעיקר הרשים אותי. והנה, בבית קפה, בישראל, לגמרי במקרה, אני פוגשת את מנכ"ל החברה. המשכתי לעקוב מקרוב.

Touchoo

מה שאני אוהבת ב Touchoo הוא התשוקה לתחום בו הם עוסקים – וזה ניכר בעיני הן באתר, הן באפליקציות, ובמיוחד בבחירת הסיפורים, בטכניקות הפיתוח, ובזמן המחשבה וההשקעה בכל פרוייקט. כל אלה חשובים לדעתי במיוחד, כשמדובר במוצרים בתחום חינוך ילדים.

לא הפליא אותי לגלות שהיוזמה להקמת החברה נבטה במוחן של שתי אימהות אוהבות ספרים – קרן אסיגמן וקרן בן אור, המגיעות מרקע של עיסוק בחינוך, הוראה וטיפול בילדים. עומר, האחראי על הפן האסטרטגי, השיווקי והניהולי של החברה, מחובר ואוהב ילדים לא פחות, ובזה מבחינים מהר מאוד כשמביטים בו עם בנו בן השנה ו-10 חודשים.

Touchoo השיקו השבוע את שתי האפליקציות שלהם – בשפה העברית, לאייפון ולאייפוד טאץ'. האחת נקראת "עשרה יצאו לדרך" (Asara) והיא תרגום של המקבילה לה באנגלית, One Little Boy. זהו סיפור מקורי של טאצ'ו המשלב דמויות מסיפורי ילדים מפורסמים, אותם פוגש ילד אחד בדרך, וכל פגישה נמנית על ידי ספרה מתוך 10 הספרות. הילדים לומדים להכיר את הספרות, ולספור עד עשר.

Asara-Touchoo

האפליקציה השנייה, היא סיפורה של אצבעונית, שגירסתה באנגלית שוחררה גם לאייפד. יצא לי לשחק בה, והיא מקסימה! כחברה הרגישה לקהל היעד שלה, טאצ'ו ערכו את הסיפור, והשמיטו קטעים ממנו שנראו להם בלתי הולמים לגיל הרך. האיורים באפליקציה הזו שובים את העין והטקסטים נכתבו בכשרון רב. כמו בכל האפליקציות של Touchoo תוכלו לבחור בין קריאה עצמאית, קריינות מובנית, או קריינות שלכם שתוכלו להקליט דרך האפליקציה, והילדים יוכלו להנות מהקול של אבא או אימא גם כשאתם עסוקים. כמובן יש אלמנטים אינטראקטיבים השזורים בסיפור, והרבה הפתעות שאשאיר לכם לגלות בעצמכם…

Thumbelina-Touchoo

Touchoo עושה לי טוב על הנשמה. היא גורמת לי גאווה כישראלית; היא מחדדת את השאיפה שלי ככותבת אפסי, להגביר את המודעות והפיתוח של אפליקציות לילדים בזירה הישראלית; והיא מעניקה לי בטחון ושלווה, כאימא, המתחבטת כל יום בשאלה – האם זה טוב או רע לחשוף את נועה למדיה הזו. עם אפליקציות כאלה בשוק, התשובה בהחלט נוטה ל"טוב"!

מילה או שתיים על המחיר: כל אחת מהאפליקציות עולה $4.99 – מחיר מעט גבוה יחסית לאפליקציות אחרות לילדים. שאלתי את עומר על כך, וקיבלתי תשובה מפורטת שדיברה על מושגים כמו רווח מול השקעה, אסטרטגיה של חברה, וכיוצ"ב. אולי כדאי לציין שטאצ'ו רואה עצמה כהוצאת ספרים, ולאו דווקא כחברה המפתחת אפליקציות לילדים – וזה אכן ניכר לדעתי הן במקוריות הטקסטים, והן בהשקעה באיורים. לפי עומר, בעוד רב המפתחים מתרגמים את הטקסטים והתמונות למדיית האייפון/אייפד, טאצ'ו משקיעה באותנטיות הסיפורים והאנימציה ומביאה יצירות מקוריות שאינן נופלות באיכות ובאותנטיות שלהן מאלה של ספרי ילדים מסורתיים.

אבל ייתכן שהתשובה הטובה ביותר לשאלת התמורה בעד המחיר היא אותה ילדה בת 5 שבפסטיבל הקומיקס והאנימציה, "אנימיקס", המתקיים השבוע בסינמטק, שבו הציגו Touchoo את האפליקציות, שבילתה שעה וחצי (!!) במשחק באצבעונית. לדעתי, עבור תעסוקה בת שעה וחצי, שבצידה ערך חינוכי, עבור ילדה בת 5 – אין מחיר! ומה אתם אומרים?

מפתחי האפליקציה: .Touchoo Ltd

מחיר בעת כתיבת הפוסט: שתיהן עולות $4.99


Asara/עשרה יצאו לדרך

Thumbelina אצבעונית

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS