Appsy Swing

CerealScan אפליקציה קטלנית. במובן הטוב של המילה.

אהבתי!, בריאות, חינוכי, להורים, תעשו לי כזה בעברית הוספת תגובה
CerealScan מידע על מוצר

אני זוכרת את ההלם מהסרט הראשון בסדרה "שליחות קטלנית" – וואו! שוורצנגר מסתכל על בן אדם, סורק אותו ומקבל את כל המידע עליו. בסרט השני בסדרה (שבניגוד גמור לחוקיות סרטי המשך – היה טוב יותר מהראשון), הבינו התסריטאים כנראה שהם יצטרכו להתעלות על עצמם, והביאו לנו רובוט עשוי ממתכת נוזלית שמספיק לו לגעת באדם אחר כדי להיות מסוגל להיראות כמוהו בדיוק, ואני לא מדברת על זה שהוא מתאחה תוך שניה מיריית רובה צייד… המחשבה שאולי פעם יהיו רובוטים כאלה במציאות נראתה רחוקה מרחק שנות אור, והיום היא נראית רחוקה קצת פחות; בנשיונל גיאוגרפיק כבר קראתי על ננו טכנולוגיה שתוכל לרפא סוגים מסויימים של סרטן בלי כימותרפיה. ירוצו להם חלקיקים קטנים נושאי תרופה בדיוק למקום הגידול. קצת יותר מדהים ושימושי מרובוט עשוי מתכת נוזלית, לא?

ואחרי כל ההקדמה המפוצצת הזו, נחזור רגע למציאות, שגם היא לא פחות מדהימה. אמנם, במימדים קצת יותר קטנים משוורצנגר, אבל בהחלט גדולים יותר מננו. דומה כי האפ CerealScan הופך את האייפון שלכם לשוורצנגר קטן, המסוגל לסרוק את המידע על קופסאות הדגנים בסופר, ולהחזיר לכם חזרה מידע על הרכביו התזונתיים. איך הוא עושה את זה? למעשה, הוא סורק את הברקוד של המוצר (אם זה לא מצליח, תוכלו להכניס את המספר של הברקוד ידנית), עובר על מסד הנתונים שלו, מוצא את המוצר, ומחזיר לכם מידע קל יותר להבנה ושימושי הרבה יותר מהמילים והערכים המופיעים בתווית. המידע ערוך כך שמספיק מבט או שניים על האייפון שלכם כדי לדעת אם הדגנים שלפניכם בריאים או לא. במידה ולא, תציע לכם האפליקציה איזה דגנים כדאי לקנות במקום. בהמשך, הבנתי שמפתחי האפ מתכננים להכניס למאגר סוגי מוצרים נוספים.

CerealScan סריקת קוד

ניסיתי בעצמי: לצערי, האפליקציה יודעת לקרוא רק בר קוד של דגנים הנמכרים בארה"ב. ובכל זאת, ניסיתי בבית את הסריקה על קופסאת דגנים, והחוויה מאוד קלה ופשוטה. אתם מוודאים כי הברקוד ממוקם בפריים הממוסגר שעל המסך, ובאופן כמעט מיידי, האפ מבצע את הסריקה. הדגנים שלי נסרקו בהצלחה, וקיבלתי הודעה שהם אינם נמצאים במאגר, אבל זה היה צפוי. מעבר לזה, תוכלו לגשת להסטוריית המוצרים שסרקתם, ולחלוק את המידע על מוצר מסויים במייל.

אני אוהבת שמאחורי הרעיון של האפליקציה, לא עומדת רשת קידום ופרסום של יצרני הדגנים שמשלמת למפתחים כדי לתעדף עבורכם חלופות מוצרים, אלא דאגה אמיתית לבריאות שלכם ושל הילדים בעיקר, ורצון לפשט עבור ההורים את הבנת התוויות כדי שיוכלו בקלות לבחור באופציה הבריאה יותר, או לפחות יהיו מודעים למה שמכיל המוצר. אני אשמח שיהיה לי מיני-שוורצנגר שדואג לבריאות של המשפחה בכל פעם שאני הולכת לסופר. יותר מזה, אפשר לערב את הילדים בבחירת מוצרים ולהסביר להם מאוד בקלות למה אנחנו לא קונים מוצר זה או אחר למרות שהוא מאוד צבעוני ונורא טעים. העובדה שהאחיין שלי הסכים שאמרח לו ריבה על הלחם רק אחרי שאישרתי לו שזו ריבה בריאה – רק מחזקת את ההנחה שלי שהאפ הזה יצליח מאוד בקרב הילדים.

אגב, אם שוורצנגר הפך לראש עיר, אני חושבת שזה לא הזוי לחשוב שהאפליקציה תדע בקרוב לסרוק גם מוצרים בסופקמרקטים בארץ. יכול לעזור קצת שיזמי Fooducate הם ישראלים – כבוד!

* 10.5.2010: ראיון עם יזם Fooducate, חמי וינגרטן, כולל הדגמה בתכנית הבוקר בערוץ 2:

מחיר בעת כתיבת האפ: $0.99

מפתחי האפ: Fooducate

רוצים לנסות? CerealScan

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

תגובה אחת ל “CerealScan אפליקציה קטלנית. במובן הטוב של המילה.”

  1. התגובה של חמי (Fooducate):

    תודה על האזכור הילה, אכן אנו פונים לשוק ארה"ב בשלב זה. בקרוב קטגוריות מזון נוספות…

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS