Appsy Swing

Coloroll גלו את הצבעים מחדש

חינוכי, להורים שהם ילדים, לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים הוספת תגובה

לא פעם שאלתי את עצמי למה לא מקובל ללבוש צבעים חיים וזוהרים בחורף, או לחילופין צבעים כהים וקודרים בקיץ. האם זה עניין תרבותי, שיש בבסיסו משמעות אמיתית; או האם זו קנונייה של מעצבי האפנה?

Coloroll מסך ראשי

מפתחי האפליקציה Coloroll, כנראה שאלו את עצמם שאלות דומות, והחליטו לפתח אפליקציה שתתמודד עם כמה מהן. לטענתם, נעשינו אדישים לצבעים ולמשמעותם האמיתית, או 'עוורי צבעים' כהגדרתם.  הם מסבירים זאת על ידי שימוש היתר בצבעים על ידי המשווקים סביבנו, שמנסים לעשות לנו מניפולציה דרך השימוש בצבע.

מטרת המשחק היא למתן את העומס על החושים, ולנסות להכיר לנו מחדש את הצבעים, את תפיסתנו אותם, ויותר מהכול – לתת לנו הזדמנות ליהנות מהם ללא ה'רעש' מסביב.

איך המשחק מתוכנן לעשות את כל זה?לפניכם קובייה עם 3 פאות – לכל פאה צבע שונה. מעליה יופיע צבע המטרה שלכם. תצטרכו לבחור בשניים עד שלושה מהצבעים על הקובייה על מנת להגיע לצבע המטרה. אם צדקתם, הצבע יישמר בצד המסך למטה וצבעי הקובייה יתחלפו; אם טעיתם, תצטרכו להתחיל מהתחלה. לדוגמא: המשחק מתחיל מצבעי היסוד מעולם הדפוס – ציאןמג'נטה וצהוב, שהם בסיס כל הצבעים. הצבע הרביעי; צבע המטרה – הוא ירוק. על מנת ליצור אותו, צריך לבחור בציאן ובצהוב.

Coloroll שלב ראשון

אחרי שעברתם 3 שלבים – נשמרו בצד 3 צבעים. אלה יעברו איתכם הלאה לשלב בחירת הצבעים איתם תרצו להשתעשע או לחילופין, לחקור – בשלב הבא. אתם שולטים במשך המשחק, ובצבעים איתם אתם רוצים להתנסות. תוכלו לחקור למשל גוונים שונים של אותו צבע, או 3 צבעים שונים לגמרי, ולגלות איזה צבע רביעי הם יוצרים יחד.

ניסיתי בעצמי: אהבתי מאוד את הפילוסופיה שעומדת מאחורי המשחק, וציפיתי לגלות מחדש את עולם הצבעים. המשחק מעוצב בצורה מינימליסטית – הצבעים בולטים לעין, וזה מתחבר מאוד למטרה שלו בעיני – לתת לאנשים את המקום 'הנקי' להתנסות בצבע. מהבחינה הזו – הוא מקיים את מה שהבטיח.

מבחינת חווית המשחק, אני חייבת להודות שנאבקתי לא מעט. המשחק נפתח במסך שחור עם קובייה בצדו השמאלי התחתון. הדרך להתחיל לשחק היא ללחוץ על הקובייה. לי לקח כמה שניות להבין את זה… בנוסף, היה לי מאוד קשה להבין איך משחקים, גם לאחר קריאת ההוראות. מטרת המשחק אמנם מוגדרת, אבל כשמשחקים בו, נראה שהיא לא מספקת. אין שום אתגר או מעבר שלבים היררכי, ולכן לא הייתה לי תחושה של התקדמות.

Coloroll מעבר שלב

מעבר לזה, חסר לי כפתור של 'בטל פעולה' – אם 'בזבזתי' את 3 הצבעים בקובייה, ולא הצלחתי ליצור את צבע המטרה – האפשרות היחידה היא להתחיל מהתחלה. זה מאוד מייאש… הייתי שמחה גם אם לאחר מספר כשלונות – המשחק היה מראה לי מה הקומבינציה הנכונה ליצירת הצבע הרביעי.

הייתי מוסיפה אולי שכבת מידע נוספת לאפליקציה שמלמדת את משמעות הצבעים. כך, מעבר לויזואליות, יכולתי לדעת מה זה אומר כשאני לובשת צבע מסויים, או מה זה אומר כשאני משתמשת בצבע הירוק לעיצוב האתר שלי, למשל?

עוד רעיון זה לאפשר צילום של פריט. האפליקציה מזהה את הצבע, נותנת לי להכניס מידע עליו, ומחזירה לי מידע על הצבע ,כמו – איזה צבעים מרכיבים אותו, איזה צבעים מתאימים לו, איזה ממש לא, האם הוא צבע שמח, עצוב, מעורר.. וכיוצ"ב.

מחיר בעת כתיבת הפוסט: $0.99

מפתחי האפ: Soulbit7

רוצים לנסות? Coloroll

גילו נאות: קיבלתי עותק של האפ למטרת כתיבת ביקורת

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS