Appsy Swing

Find Bruce מישהו איבד מוס?

לילדים קטנים (1-3), משחקים, נועה אוהבת! הוספת תגובה

את האפ הזה התקנתי דיי מזמן, הוא אחד הראשונים שצפו ועלו כמעט בכל מקום ברשת. שמעתי עליו לראשונה מ teisner@, אבא של לירון בת ה-3, שסיפר לי שהיא מאוד נהנתה אבל מיצתה אותו אחרי שבוע. זה הוסיף לתחושה שלי שאין לי הרבה לומר על האפליקציה, ומה שיש לומר – מישהו כבר כנראה כתב. לכן, התעכבתי בסיקור שלו, והוא ישב וחיכה לו על האייפון שלי בין שאר האפליקציות.

איך הוא חזר לעמוד על הפרק? קודם כל, קיבלתי טיפ שהמפתחים שלו ישראלים – שמם לוקה אור ועומר זיו – ומיד גאתה בי תחושת הפטריוטיות – יש לי חיבה לפיתוחים ישראלים!  הסיבה השנייה, והעיקרית, נעוצה בעובדה שנועה נהייתה פריקית אייפון. אין יום בו היא לא מבקשת לשחק בו. ולא, לא אכפת לה שאני בשיחה באותו רגע.

Find Bruce מסך ראשי

בקיצור, מתוקף היותה בת שנה ו-7, הסבלנות שלה..איך אומרים… אממ..קצרה! בתגובה לרב המשחקים שאני מציעה לה, היא מנענעת את הראש, אומרת "נו נו נו" – שזה בנועית – "לא לא לא" – ולוחצת על כפתור ה home. האפליקציות אליהן היא נמשכת הן בדרך כלל אלה שיש להן אייקון חמוד בעיניה. אם הוא מציג סמל שמוכר לה – כמו דמות או חיה, גדל הסיכוי שהיא תרצה לשחק בו. (כנראה שזה בגנים). זו הסיבה כנראה שברוס המוס נראה לה כמו אפ שהיא תאהב.

Find Bruce ברוס המוס

אז מה הרעיון של האפ? ברוס המוס מתחבא ואתם אמורים לחפש אותו מאחורי שיחים, פטריות, פרחים וסלעים – שכולם מחייכים, קופצים וצוחקים כשנוגעים בהם. עם תחילת המשחק ברוס מופיע ונעלם בענן אבק. על ידי החלקת האצבע ימינה ושמאלה על המסך, אתם למעשה מטיילים בעולם של ברוס וצריכים להיות עירניים ולראות מתי הקרניים שלו מציצות מאחורי אחד העצמים. ברגע שאתם מאתרים אותו, אתם אמורים לטפוח על המקום בו ראיתם אותו, והוא מופיע בקדמת המסך, כולו מחוייך ושמח. וחוזר חלילה.

Find Bruce תקריב

נועה ניסתה בעצמה: ואפילו הצליחה! לא נתקלתי עד היום בהרבה אפליקציות שנועה מבינה ממש איך לשחק בהן. לכן נראה שפה עשו התאמה טובה לקטנטנים. אולי זה בגלל שהפעולות שהם צריכים לעשות על מנת לגרום לדברים לקרות – מאוד פשוטות. כאמור, יש את ההחלקה של האצבע, ויש את הטפיחה על המסך. מעבר לעובדה שהיא מצליחה לגרום לדברים לקרות, נראה לי שהמשחק הזה ממצה עבורה את רעיון ה"קוקו". וזה הולך ככה:

"נועה, איפה ברוס המוס?" ברוס מציץ, נועה טופחת על הסלע/שיח/פרח מאחורי הוא מתחבא. כולנו יחד: "קוקו!", ונועה:"הנההההה". וכן, אתם צריכים כנראה לשמוע אותה אומרת את זה כדי לצחוק :)

במה בכל זאת היא מתקשה? החלק של ההחלקה על המסך לא מצליח לה כל כך. יכול להיות שהמגע שלה עדין מידי ולא מורגש על ידי הסנסורים של האייפון. אולי אפשר לכוון את הרגישות של המסך כך שהוא יהיה רגיש יותר? הדבר השני שהיא מתקשה בו הוא להבחין בברוס. והאמת, גם אנחנו. אולי אפשר לגרום לו להציץ קצת יותר?

בסה"כ, נראה שההנאה של הילדים הקטנים נובעת מלמצוא את ברוס ופחות בלחפש אותו, לכן הייתי מקלה עליהם. עוד רעיון שנראה לי נחמד, הוא להוסיף עוד יצורים חמודים כמו ברוס, ולתת לילדים בחירה את מי מתחשק להם למצוא. אפשר גם להוסיף עולמות שונים לכל יצור. נראה לי שאלה יאריכו את הסבלנות של נועה, והיא תחכה יותר מ-10 שניות לפני שהיא תגיד "נו נו נו". ואולי לירון לא תמצה את האפליקציה אחרי שבוע…

מחיר בעת כתיבת הפוסט: $0.99

מפתחי האפ: NiceGuys

רוצים לנסות? Find Bruce

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

3 תגובות ל “Find Bruce מישהו איבד מוס?”

 1. התגובה של יאיר צור:

  לצערך ולצערה של נועה אין אפשרות לשנות את רגישות המסך. בכל אופן, גם מגע קל ביותר אמור לעבוד. נסי לנקות את המסך לפני המשחק, זה ישפר את המגע. בכל מקרה, יכול להיות שההחלקה שלא לא רציפה על המסך והיא עוזבת מעט את הנגיעה בזמן ההחלקה.
  מאחל לך ולה חיפוש נעים!

 2. התגובה של Hila:

  יאיר,
  תודה על התגובה. אכן, מצער מאוד…. ואולי באמת הגיע הזמן לנקות את המסך…

 3. התגובה של עומר מה- niceguys:

  היי!
  רק עכשיו ראיתי שכתבת עלינו, ורציתי להגיד תודה על הביקורת :)

  אם יום אחד יהיו לברוס מספיק הורדות, יש לנו עוד די הרבה תכניות שדמיינו עבורו ונשמח לפתח עוד… בינתיים היו מעט הורדות ולכן ברוס ממשיך לשחק מחבואים בגינה.
  (אגב, אני מופתע שכתבת שהוא צף ועלה בכל מקום ברשת… אנחנו לא יודעים על הרבה מקומות שהזכירו אותנו.)

  בכל מקרה, תודה!
  עומר

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS