Appsy Swing

iPad – מכשיר קסום? וגם – מבצע לרוכשים!

ipad, אהבתי!, חינוכי, מה חם עכשיו הוספת תגובה
בשבוע שעבר חזרתי הביתה וראיתי את יניב מחזיק נרתיק שחור עם תפוח נגוס עליו. לא נפערו השמיים, ולא האירה עליו אלומת אור נגוהות, ובכל זאת, אי אפשר היה שלא להתרגש – האייפד כאן!

השכבנו את נועה לישון, והתפנינו לשחק קצת. רציתי לספר לכם על ההתרשמות שלי מהזוית המשפחתית, ופחות על היכולות האחרות שלו כ'מחליף נטבוקים', מכשיר למצגות ועוד.

הרושם הראשוני – זה לא אייפון

למי שמכיר ואוהב את האייפון, קל להתאהב גם באייפד. יתרונותיו רבים, וכמשתמשת אייפון, השימוש בו מאוד אינטואיטיבי. יחד עם זאת, הוא לא טלפון, אין לו מצלמה, ואלא אם יש לכם כיס מאוד גדול וחגורה מאוד יעילה – לא תוכלו לשאת אותו בכיס המכנסיים.

הנה כמה רשמים מעמיקים יותר:

1. הוא גדול ותומך HD - גודל המסך של ה iPad פותח אפשרויות רבות ועולמות חדשים. אפליקציות ייעודיות לאייפד מיועדות לצפייה ב-HD, וזה אומר שרואים הרבה הרבה יותר טוב, יותר חד ויותר חי. לכן, חוויית המשחק, הקריאה והצפייה, הופכות להיות מהנות הרבה יותר.

2. הוא כבד – אוקיי, לא מאוד כבד, אבל יותר ממה שציפיתי. יתרון האייפון הוא שהוא תמיד בכיס, או בתיק, ואיפה שלא נהיה, אפשר לשלוף אותו ולתת לילדים כתעסוקה. האייפד אינו טלפון, כאמור, ולכן, הוא לא יוצא איתנו מהבית באופן אוטומטי.

החיסרון עבור הילדים, הוא שקשה להם לאחוז במכשיר לאורך זמן. זה אומר שיהיה להם קשה לשחק באפליקציות הדורשות את זה, דוגמת מרוצי מכוניות בהן האייפד הוא ההגה, או אפליקציות מבוך הדורשות הטייה של המכשיר על מנת להזיז את הכדור בחללים הצרים. נועה אגב, סיכמה את זה בשתי מילים: "כבד לי".

3. חווית הקריאה בספרים - וואו. iBooks היא אפליקצייה מובנית המגיעה עם האייפד, ומציגה מדפי ספרים. ככל שתקנו ספרים, כך יתמלאו המדפים – ממש כמו בבית. אפשר לרכוש ספרים ב iBookstore, חלקם אפילו חינמיים. חווית הקריאה מדהימה – מעבר לדימוי הכמעט אמיתי של הדפים, יש עוד הרבה יתרונות:

מילון מובנה - פשוט סמנו את המילה, ויפתח לכם מילון.
חיפוש מובנה באינטרנט – סמנו מילה, משפט או קטע שלם, ולחצו על חיפוש.
בהירות המסך – תוכלו להתאים את לובן המסך לרמת האור בחדר.
גודל וסוג הפונט – תוכלו להחליף אותם בשנייה.

ויש אפילו סימנייה וירטואלית לסמן באיזה דף עצרתם.

היתרונות האלה עצומים לדעתי, כי הם הופכים את חווית הקריאה למהנה. זה עוזר לעודד את הילדים לקרוא, ואולי אפילו להכין שיעורי בית. החסרון, וזה נכון לא רק לאייפד, אלא לחוויה האינטראקטיבית בכללותה – הוא בכך שקשה להישאר מרוכזים בדבר אחד. אם התחלתי לקרוא ספר, ומצאתי ביטוי או קטע שמעניין אותי, ולחצתי על החיפוש באינטרנט, אני יוצאת מהספר. לכן, רמת הריכוז אינה גבוהה, ויכול מאוד להיות שהקריאה לא תהיה רציפה. בכלל, מצאתי שאני עסוקה בפיצ'רים ובאפשרויות יותר מאשר בקריאת הספר.

החדשות הטובות הן, שבעוד לנו ולדור הילדים שכבר קורא, האייפד עוד חדש ומגניב; כנראה שלדור הבא, זה כבר יהיה חלק מהחיים, ההתלהבות תשכך, וזה יאפשר אולי להתעסק יותר בעיקר מאשר בטפל. ימים יגידו..

4. חווית הצפייה בסרטים – לא צריך יותר DVD נייד; גודלו של ה iPad ואיכות המסך שלו, משפרים משמעותית את חווית הצפייה בסרטים. אפשר לצפות דרך YouTube במידה ואתם מחוברים לרשת. אגב, אם אתם מחוברים אליה ב 3G האיכות תהיה נמוכה יותר – קחו בחשבון, ויש גם אפליקציות שנותנות גישה לסרטים השמורים על המחשב שלכם, דוגמאת Air Video ו Dropbox, שאחרי התקנה פשוטה על המחשב בבית ועל האייפד, תוכלו לגשת לספריות המכילות סרטים (או תמונות, או כל דבר אחר) על המחשב שלכם. Air Video גם תמיר עבורכם את הקבצים לפורמט המתאים לאייפד. אני אכתוב עוד בהמשך על צפייה בוידאו באייפד.

5. חווית המשחק ואפליקציות חינוכיות – האייפד חדש יחסית, ורב האפליקציות האהובות עליכם ועל הילדים, אינן מותאמות לאייפד מבחינת גודל. תוכלו לצפות בהן בגודל של האייפון, ותוכלו להגדיל פי 2 לגודל האייפד, אבל אז התמונה תהיה מפוקסלת. זה לא נורא, אבל זה קצת מבאס. בכל מקרה, זה רק עניין של זמן עד שכל האפליקציות וכמובן הרבה חדשות נוספות, יהיו זמינות לאייפד בפורמט המתאים. מתוך האפליקציות הזמינות, אפשר כבר לזהות כמה יתרונות ברורים על פני האייפון:

האייפד מסתובב 360 מעלות – בין אם אתם ימניים, שמאליים, אוהבים לקרוא לאורך או לרוחב – האייפד מאפשר לכם את מירב הנוחות במיקום הפריטים על המסך.
משחק בשניים – גודל האייפון מותאם ליד אחת, וקשה לחלוק בו. האייפד שינה את זה – דמקה, שחמט, ששבש, כדורגל, ועוד הרבה משחקים חברתיים מתאפשרים עכשיו. החשש הגדול שלי מכל הטכנולוגיה הזו – זהירות, מילים מפוצצות – הוא האינדבידואליזם וחוסר הסוציאליות שמתפתח אצל הילדים. לכן, שמחתי לראות שהאייפד דווקא מעודד משחק בשניים. אגב, זה טוב גם לזוגיות – אפשר למשל לשחק דמקה יחד. והנה טיפ – עדיף לסיים בתיקו וללכת לישון מנצחים.
נגינה – ככל ששטח המסך גדול יותר, כך הוא מאפשר חופש פעולה גדול יותר עם אצבעות הידיים. זה אומר שנגינה על פסנתר או גיטרה הופכת להיות קרובה יותר למציאות. נתנו לנועה לנסות את Magic Piano – תראו בעצמכם:

ציור – חשוב לתת לילדים להתנסות בחומרים שונים; צבעי פנדה, צבעי גואש, צבעי מים, טושים, עפרונות, ומה לא. זה חשוב לתת להם להרגיש את החומר בידיים, ולהתנסות בתנועתיות של האצבעות כשהן מנסות ליצור צורות. רק מה – כל החשיבות הזו מייצרת הרבה מאוד לכלוך ובלאגן. חווית הציור באייפד מאפשרת חופש יצירה בלי לנקות אחריהם. האפליקציה המדוברת ביותר והמומלצת לחוויה הזו היא Drawing Pad – ניסינו, ובאמת שווה!

סיפורים אינטראקטיבים – ילדים גדולים יכולים לקרוא ספרים שלמים על האייפד, אבל אל דאגה, גם ללילדים הקטנים יותר, שעוד לא יודעים לקרוא, יש ספרים אינטראקטיבים המשלבים קריינות, משחקים ועוד גימיקים חמודים. אנחנו קנינו את סיפור ג'ק והאפונים (Beanstalk), ואת צעצוע של סיפור (Toy Story) ונועה מאוד נהנית מהם.

6. מחיר גבוה לאפליקציות – אפליקציות לאייפד יעלו $5 בממוצע, לעומת 2$ בממוצע לאפליקציות לאייפון. זו עלייה משמעותית. האפליקציות השוות באמת לאייפד עולות יותר מ-5$ וזה לא זול. אלה החינמיות אינן איכותיות בדרך כלל, כמו החינמיות באייפון. אני מקווה שהמגמה תשתנה עם הזמן, וזה תלוי גם בנו, כצרכנים. כרגע, נראה שאנחנו לא עוזרים להורדת המחירים; כבר בשבוע ההשקה הראשון של האייפד, נרכשו יותר מרבע מליון iBooks.

7. בעיות תמיכה ודלות היצע של אפליקציות בעברית – כמו באייפון, היצע האפליקציות בעברית, במיוחד אלה לילדים, אינו רחב. אני מקווה ובטוחה שנראה יותר בהמשך. אני יודעת שהכסף הגדול נמצא מעבר לים, אבל למה לא לעשות גם גירסאות בעברית לאפליקציות באנגלית?.. קצת פטריוטיות, מה יש?

שימו לב, שאתרים בעברית נתמכים היטב. אם תתעקשו לכתוב בעברית, יש מקלדת וירטואלית בעברית, ותוכלו לקרוא עליה ולרכוש אותה כאן.
לסיכום, תאהבו אותו יותר, תאהבו אותו פחות, אבל אחרי שהטיסה שלכם הביתה תעוכב בשלוש שעות, ואתם עם ילדה בת שנתיים שפסחה על השנ"צ – אני מבטיחה לכם שתשמחו שהבאתם את האייפד אתכם בתיק.  מבחינתי, שעתיים של שקט בסיטואציה כזו - זה קסום!
טופס הזמנת אייפד

אפשר לרכוש את האייפד בארץ! את האייפד שלנו רכשנו דרך אנשים ומחשבים. נכון ליום כתיבת הפוסט, המחירים שלהם הם הנמוכים בארץ, והיינו מרוצים מאוד מהשירות. לכן, אפסי שמח להציע מתנה לכל הרוכש אייפד דרך אנשים ומחשביםנרתיק לאייפד בשווי 295 שקלים!

מלאו את הפרטים בטופס הקנייה, ובחלק פרטי התשלום, הכניסו את המילה APPSY  בשדה "קוד הקופון".

בנוסף, אנשים ומחשבים נותנים אחריות לשנה, ונכון להיום, מבדיקות שערכתי בזמן בדיקת הפוסט, הם מציעים את המחיר הזול ביותר בארץ.

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

2 תגובות ל “iPad – מכשיר קסום? וגם – מבצע לרוכשים!”

  1. התגובה של Tweets that mention אפסי | אפס לאייפון לילדים ולהורים | iPad – מכשיר קסום? וגם – מבצע לרוכשים! -- Topsy.com:

    [...] This post was mentioned on Twitter by Eran Sandler and HilaGolan, Appsy אפסי. Appsy אפסי said: מה דעתי על האייפד ומבצע לרוכשים דרך אפסי http://bit.ly/iPad-Magical-Sale #iPad [...]

  2. התגובה של נדב:

    יופי של פוסט, אין ספק שאייפד וילדים זו הצלחה. גם אני כותב על זה בבלוג שלי http://ilifeeffect.blogspot.com/2010/06/blog-post_15.html

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS