Appsy Swing

פרחי ארץ ישראל – Wake up and define the flower

אהבתי!, אפס בעברית, חינוכי, להורים, לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), שווה את הכסף! הוספת תגובה

כולנו רוצים את הכי טוב לילדים שלנו, ורצוי יותר טוב משהיה לנו – ולא שהיה לנו רע, אנחנו פשוט רוצים "יותר". לשם כך, אנחנו מבלים את בקרי יום שישי בג'ימבורי, יושבים בארגז חול ומשחקים בדלי וכף, בונים ארמונות בחוף הים, וצוחקים כשנועה רצה בלבוש מלא, כולל חיתול, לתוך המים, אפילו אם לא הבאנו מגבת. (מקרה היפותטי לחלוטין כמובן..) ומאותה סיבה, אנחנו מתחילים לתור את הארץ, כאילו רק אתמול עשינו עלייה. וזה כיף, בד"כ. זה כיף לראות את הילדים מגלים דברים חדשים, וזה כיף לגלות דברים חדשים (או כאלה ששכחנו שידענו) בעצמנו.

אם אתם קצת כמונו, וודאי התחלתם לשים לב לפתע, שלא כל גזע חום עם ענפים ועלים הוא "עץ", ולא כל גבעול ירוק עם עלי כותרת ואבקנים, הוא "פרח". פתאום נהיה מאוד חשוב לדעת איך קוראים לחרק הזה, ולציפור הזאת, וצריך להכין תשובות לכל השאלות!

לענייננו, התחלנו להסתובב עם מגדיר צמחים. האם טרחנו לפתוח אותו ולדפדף בו? אולי פעם או פעמיים. אבל בין תיק החיתולים ובגדי ההחלפה, המנשא והעגלה, אין כל כך מקום לפתוח ספר, ולחפש באינדקס של 200 פלוס עמודים.. ואז חשבנו, רגע – למה שלא תהיה אפליקציה כזו לאייפון? כבר כמה חודשים שיניב אומר לי – נו, תכתבי פוסט ותגידי שאת רוצה שמישהו יעשה כזאת! ובאמת שרציתי, וכבר אפיינתי אותה בראש, אבל…אממ..הכלב אכל לי את המחברת.

ואיזה יופי שמיכל שמש הקדימה אותי ופיתחה אפליקציה שמגדירה את פרחי ארץ ישראל! האפליקציה מכילה אוסף של 100 פרחי בר הנפוצים ברחבי הארץ ומנגנון הגדרה המאפשר זיהוי וקבלת מידע אודותם בשילוב תמונות טבע מקוריות של צלם הטבע והסביבה אייל ברטוב.

פרחי ארץ ישראל - אפליקציה לאייפון

תוכלו לדפדף בין שמות הפרחים המסודרים  לפי א"ב. או, בעודכם בשטח, לחפש פרח לפי צבע וחודש בשנה. אחרי שבחרתם בצבע ובעונה תקבלו תמונות של כל הפרחים הרלוונטים. תוכלו להביט על כל פרח בהגדלה, וכן לקרוא מידע עליו – מאיזה משפחה הוא, באיזה עונה הוא פורח והיכן הוא נפוץ. וכן, מידע מעניין נוסף, כמו למשל שלחטמית הזיפנית (שמכסה אגב את צידי הדרך על כביש 6 בדרך דרומה) מייחסים סגולות רפואיות לטיפול בפצעים, כוויות, שיעול ודלקות.

האפליקציה עשויה טוב לטעמי, והיא בהחלט תשמש אותנו מעכשיו בטיולים עם נועה! אני מקווה שמיכל שמש תשקול להוסיף פרחים נוספים ואולי גם קטגוריות נוספות של צמחים ועצים. בנוסף, חסרו לנו זויות צילום של הפרחים – לפעמים היה קשה להחליט האם זה הפרח הנכון כי הוא צולם מהצד…

יותר מכל, הייתי רוצה את האפשרות לצלם פרח או צמח, ושהאפליקציה תזהה אותו באופן אוטומטי, מה אתם הייתם רוצים?

29.4.2010 - יצא השבוע עדכון לאפליקציה - נוסף צבע חום לפלטת הצבעים, נוספו עוד פרחים עונתיים דוגמת האמיתה הקיצית שרואים הרבה בצידי הדרכים, והפתעה לילדים – אפשר להפוך כל פרח לפאזל. יש לפאזל 2 רמות – הקשה ביניהן מכילה יותר חלקים. לי היה קשה עם ההרכבה כי יש הרבה תמונות עם רקעים חלקים – חול, שמים, צמחיה – אבל מיכל אומרת שהילדים שלה כבר מומחי פאזלים והם מרכיבים בלי בעיה! למתקשים כמוני, מומלץ להתחיל עם התמונות המובחנות יותר כמו חרצית, כלנית וחוטמית זיפנית. הצעתי למיכל להוסיף משחקים שנראים לי מתבקשים יותר כמו תשבץ, חידון או משחק זיכרון, היא אמרה שהיא בהחלט תשקול! יניב, אגב אומר שחבל לערבב – משחקים לבד ומדריך פרחים לבד :) מה אתם אומרים?

מחיר בעת כתיבת הפוסט: $1.99

מפתחי האפ: Michal Shemesh

רוצים לנסות? ???? ??? ?????

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

5 תגובות ל “פרחי ארץ ישראל – Wake up and define the flower”

 1. התגובה של פשוט גאוני:

  פשוט אפליקציה ג-א-ו-נ-י-ת

 2. התגובה של סלולרי מיקרוסופט - קין | סלולרי, סלולרים, מכשירי סלולר - הבלוג של גבע קרא עוז:

  [...] לאייפון: אפליקציה חדשה לזיהוי פרחי ארץ [...]

 3. התגובה של קורין:

  כשיהיה לי אייפון, זו תהיה האפליקציה הראשונה שלי.
  האחיין שלי (בן 3 וחצי) הוא ילד טבע, והוא מתקן אותי קבוע, כמו "זה לא סנאי, זאת צ'ינצ'ילה", והרבה פעמים כשאנחנו מטיילים יש לו שאלות שאני לא יודעת לענות עליהן. רעיון מעולה.

 4. התגובה של Hila:

  קורין, אני עדיין לא מבינה מה מונע ממך לעבור לאייפון – כבר עברנו על כל הפרטים הקטנים – ולדעתי אין לך תירוצים!
  יאללה! :)

  הילה.

 5. התגובה של קורין:

  :) ))

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS