Appsy Swing

Itsy Bitsy Spider – מציירים בשיר וצבע

אהבתי!, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, תעשו לי כזה בעברית הוספת תגובה

אחד הדברים שקוסמים לי כל כך בשימוש באייפון כפלטפורמת משחק ולימוד לילדים – הוא וורסטיליות השימוש בו. אפשר לעבוד איתו לאורך ולרוחב, אפשר להחליק על המסך, אפשר לטפוח עליו; אפשר לשמוע מוסיקה, אפשר לקרוא ולכתוב. נדמה שיש אינסוף אפשרויות.

מסך פתיחה Itsy Bitsy Spider

אני אוהבת אפס, שמפתחיהם חשבו איך לשלב בין מספר צורות שימוש של האייפון, במטרה להעשיר את הילדים בעת המשחק. Itsy Bitsy Spider נכנס לקטגורייה שנקראת Musical Coloring Books – ספרי צביעה מוסיקליים. זו למעשה חוברת צביעה המכילה דפי צביעה. העמודים מוצגים על קנבס מחולק ל-6, והאפ מאפשר לעשות זום על כל חלק של הקנבס כדי להתרכז בצביעה שלו. את הצביעה מלווה מוסיקת רקע של השיר Itsy Bitsy Spider.

Itsy Bitsy Spider קנבס צביעה מלא

בתקציר על האפ באפסטור, מצויין כי מחקרים מראים שהשמעת צלילי ג'אז לילדים מפתחת את יכולת החשיבה הקוגניטיבית שלהם. בנוסף, יוכלו הילדים ללחוץ על אייקון המצלמה שיאפשר להם לשמור את היצירה שלהם, ואחר כך גם לשלוח באימייל ולהשוויץ לאבא, אימא, סבא וסבתא.

ניסיתי בעצמי: ראשית, אהבתי שבעת פתיחת האפליקציה, כבר ניכרת הדאגה לטובת הילדים – ויש הערה שרצוי להעביר למצב טיסה. הייתי שמחה עוד יותר אם היה זה כפתור אקטיבי שלחיצה עליו עושה את זה עבור ההורים אוטומטית.

דוגמא לצביעת דף Itsy Bitsy Spider

שנית, כמו בחוברת הצביעה באפ LittleRed, גם כאן ניכר שהחוברת בנוייה לאצבעות קטנות של ילדים. היה לי קשה לצבוע משקופים של דלת או מסגרת של חלון. יכול להיות שילדים יצליחו בכך יותר. פלטת הצבעים מקסימה, ומכילה הרבה גוונים שמתחלפים על ידי סיבוב הפלטה. הצביעה נעשית במשטחים ולא בקשקושים. אני לא יודעת מה ההעדפה של ילדים (ספרו לי?), אבל איכשהו נראה לי שזה נותן סיפוק מיידי יותר וכן נעים יותר לעין כשצובעים במשטחים. גם עוזר שיש הרבה פריטים לצביעה – 70 במספר, כך שלמרות שהשטחים מתמלאים יחסית מהר, החוויה ממשיכה.

Halloween מסך פתיחה

כששמעתי על האפ, חשבתי שהחיבור בין צביעה למוסיקה יהיה כך שכל צבע מייצג צליל שונה – קצת כמו קסילופון. בצורה כזו, הילדים מקשרים בין צלילים לצבעים תוך כדי משחק. אין לי מושג איך זה משפיע על היכולות הקוגניטיביות, אבל אולי זה שווה נסיון.

בנוסף, מאוד חסרה לי האפשרות לבטל מחיקה של הצביעה – לחצתי בטעות על המחק, וכל היצירה שלי נעלמה כלא היתה. זה היה מבאס, ואני בת 31.. אני לא יודעת איך זה יתקבל אצל ילדים בגילאי 2-5 :)

עוד רעיון שיוסיף הנאה וסיפוק – אולי כשמסיימים לצבוע את אחד מ-6 החלקים בחוברת, אפשר להוסיף סרטון אנימציה קטן שבו הציור הסטטי, צבוע כמו שהילד בחר, עושה איזה משהו קטן – אולי העכביש יכול לזוז, אולי יכולה לעוף איזו ציפור, וכו'.

Halloween דוגמא לצביעת דף

סה"כ, אהבתי מאוד! אם גם הילדים שלכם יאהבו, תוכלו להוריד עבורם גם את חוברת הצביעה הנוספת שמוקדשת לחג Halloween, וזה גם שמה. המוסיקה שמלווה אותה מתאימה לרוח החג ומצמררת מעט, אבל, זה כנראה סוד הקסם שלה.

אייל דסאו צפריר, מנהל חברת iMagine machines, מספר שהחברה עומדת לפני שחרור של 5 משחקים דומים נוספים. אולי הם ישקלו להוציא אחת מבוססת על סיפור ושיר בעברית?…

11/2/2010 – מעדכנת שקיבלתי פידבק מאייל על יכולת המחיקה – מסתבר יש מחק לבן בגלגל הצבעים שמאפשר מחיקה חלקית ולא מנקה את המסך.
מחיר בעת כתיבת הפוסט: $0.99

מפתחי האפ: IMagine machine LLC

רוצים לנסות? Itsy Bitsy Spider by iMagine Machine

גילוי נאות: קיבלתי עותק של האפ למטרת כתיבת ביקורת.

אהבתם? ספרו לכולם: ספרו לכולם בטוויטר ספרו לכולם בפייסבוק

הוספת תגובה

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS