Appsy Swing

Coloroll גלו את הצבעים מחדש

חינוכי, להורים שהם ילדים, לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

לא פעם שאלתי את עצמי למה לא מקובל ללבוש צבעים חיים וזוהרים בחורף, או לחילופין צבעים כהים וקודרים בקיץ. האם זה עניין תרבותי, שיש בבסיסו משמעות אמיתית; או האם זו קנונייה של מעצבי האפנה?

Coloroll מסך ראשי

מפתחי האפליקציה Coloroll, כנראה שאלו את עצמם שאלות דומות, והחליטו לפתח אפליקציה שתתמודד עם כמה מהן. לטענתם, נעשינו אדישים לצבעים ולמשמעותם האמיתית, או 'עוורי צבעים' כהגדרתם.  הם מסבירים זאת על ידי שימוש היתר בצבעים על ידי המשווקים סביבנו, שמנסים לעשות לנו מניפולציה דרך השימוש בצבע.

מטרת המשחק היא למתן את העומס על החושים, ולנסות להכיר לנו מחדש את הצבעים, את תפיסתנו אותם, ויותר מהכול – לתת לנו הזדמנות ליהנות מהם ללא ה'רעש' מסביב.

איך המשחק מתוכנן לעשות את כל זה? המשך »

הספר הזה – ביקור חוזר

אפס בעברית, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), ספרים אין תגובות »

לפני כחודש סיפרתי לכם על האפליקציה של נבי ארנבי, "הספר הזה". בסה"כ אהבתי את האפליקציה, אבל היו כמה דברים שהרגשתי שחסרים לי. לפני כשבועיים, החברה בנבי ארנבי, NaviArnaviApps@, הוציאו גירסא חדשה . שמחתי לראות שהם אימצו כמה מהרעיונות שהצעתי (קריאה עצמאית, מעבר בין דפים) וכן הוסיפו כמה משלהם.

הספר הזה בלי קול

מאחר ואני מחבבת אפליקציות שאפשר גם ליהנות מהן וגם להפיק מהן ערכים חינוכיים, שמחתי מאוד, כאמור, על האופציה שנוספה בעזרתה הילדים יכולים לקרוא את הסיפורים בעצמם, ולהעביר את הדפים אחורה וקדימה לבד.

עדכונים נוספים שנעשו בגירסא: השליטה במשחקים שופרה, וכן נוסף פידבק לילדים בעת משחק – "כל הכבוד!", "עבודה טובה", "מצויין" ועוד. תוכלו לקרוא על העדכונים הנוספים בדף האפליקציה ב iTunes.

לדעתי, המשך »

Find Bruce מישהו איבד מוס?

לילדים קטנים (1-3), משחקים, נועה אוהבת! 3 תגובות »

את האפ הזה התקנתי דיי מזמן, הוא אחד הראשונים שצפו ועלו כמעט בכל מקום ברשת. שמעתי עליו לראשונה מ teisner@, אבא של לירון בת ה-3, שסיפר לי שהיא מאוד נהנתה אבל מיצתה אותו אחרי שבוע. זה הוסיף לתחושה שלי שאין לי הרבה לומר על האפליקציה, ומה שיש לומר – מישהו כבר כנראה כתב. לכן, התעכבתי בסיקור שלו, והוא ישב וחיכה לו על האייפון שלי בין שאר האפליקציות.

איך הוא חזר לעמוד על הפרק? קודם כל, קיבלתי טיפ שהמפתחים שלו ישראלים – שמם לוקה אור ועומר זיו – ומיד גאתה בי תחושת הפטריוטיות – יש לי חיבה לפיתוחים ישראלים!  הסיבה השנייה, והעיקרית, נעוצה בעובדה שנועה נהייתה פריקית אייפון. אין יום בו היא לא מבקשת לשחק בו. ולא, לא אכפת לה שאני בשיחה באותו רגע.

Find Bruce מסך ראשי

בקיצור, מתוקף היותה בת שנה ו-7, הסבלנות שלה..איך אומרים… אממ..קצרה! בתגובה לרב המשחקים שאני מציעה לה, היא מנענעת את הראש, אומרת "נו נו נו" – שזה בנועית – "לא לא לא" – ולוחצת על כפתור ה home. האפליקציות אליהן היא נמשכת הן בדרך כלל אלה שיש להן אייקון חמוד בעיניה. אם הוא מציג סמל שמוכר לה – כמו דמות או חיה, גדל הסיכוי שהיא תרצה לשחק בו. (כנראה שזה בגנים). זו הסיבה כנראה שברוס המוס נראה לה כמו אפ שהיא תאהב.

Find Bruce ברוס המוס

אז מה הרעיון של האפ? המשך »

SimonClassic לא קפצתי מהגג

בידור וכיף, זה בחינם!, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים ממש גדולים (6 ומעלה), משחקים אין תגובות »

עם המשחק סיימון העברתי הרבה שעות בילדות. הסיבה היחידה להפסיק לשחק בו הייתה כשנגמרו הבטריות…

SimonClassic מסך לדוגמא

מאוד התלהבתי למצוא אותו בין אפליקציות האייפון, ומיד חיברתי את האייפון להטענה (סוג של טראומת ילדות אם תרצו), וישבתי לבדוק את האפליקציה. בעיקרון, היא מאוד פשוטה. מטרתה – שיפור הזיכרון ובעקיפין – לימוד צבעי יסוד. עם פתיחת המשחק, מופיעה תמונה מייצגת של מכשיר הסיימון – עיגול עם 4 צבעים – אדום, כחול, ירוק וצהוב. בכל סיבוב, מופעל רצף שונה של אורות וצלילים. המטרה – לחזור בדיוק על אותו רצף. ישנן 3 רמות קושי הקובעות את מהירות הופעת רצף החיוויים והצלילים. ככל שהמהירות גבוהה יותר, כך אמור להיות קשה יותר לזכור את הרצף ולחזור עליו נכון. מספיק לטעות פעם אחת בשביל להפסיד במשחק. כמו כן, יש ניהול תוצאות אישי, ובכל סיבוב תוכלו לנסות ולעבור את התוצאה הגבוהה ביותר שלכם.

ניסיתי בעצמי: מצד אחד, שמחתי להתקין את האפליקציה, כי באמת התגעגעתי, מצד שני, המשך »

ספרי השמע באייפון – ראיון עם ספר שמע וסוניקבוקס

ראיונות אין תגובות »

לפני כחודש, סיפרתי לכם כאן על חברת "ספר שמע", שהביאה, בשיתוף עם חברת "סוניקבוקס", את התסכיתים לאייפון. מאז, הוציאו השתיים עוד ספרי שמע לילדים ומבוגרים בפורמט דומה. עניין אותי לדעת קצת יותר על האפליקציה ומה התכניות לעתיד. אנטון רוזן, בעלי חברת ספר שמע, ומפיץ ספרי השמע ב אפסטור ב-iTunes, וליאת שנפ, הבעלים של חברת "סוניקבוקס", שמחו לשתף אותי ואתכם. הנה השאלות והתשובות לפניכם:

ספרו קצת על איך ולמה החלטתם להביא את ספרי השמע לאייפון?
אנטון: התשובה היא פשוטה – חיפשתי כאלה ולא מצאתי, אז החלטתי לעשות משהו בנדון.
אבל, האמת, הכל התחיל קודם, כשהפקקים בדרך לעבודה שיעממו אותי נורא. התחלתי לשמוע 'פודקאסטים' גם בעברית וגם בשפות אחרות. מזה עברתי לספרי שמע, אבל לא מצאתי הרבה בעברית. מכאן התגלגל הרעיון.

ליאת: ספרי השמע של סוניקבוקס מופצים במגוון ערוצים כגון באתר הבית של סוניקבוקס, באתרים בינלאומיים בחו"ל, בחנויות הספרים הפרטיות וברשתות הגדולות. כמו כן, הם נמכרים זה זמן מה ב iTunes, אך רק ללקוחות מארה"ב.  כשאנטון הביא בפני את הרעיון של פיתוח אפס שיאפשרו ללקוחות מכל העולם לרכוש את ספרי השמע שלנו – שמחנו לשתף עימו פעולה.

איזה תגובות אתם מקבלים מאנשים עד עכשיו? המשך »

Sound Shaker לנגן בצבעים

אהבתי!, בידור וכיף, חינוכי, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, שווה את הכסף! 8 תגובות »

אחותי תשמח לקרוא את הפוסט הזה, כי היא תמיד אומרת שאני לא מתלהבת משום דבר. למרות שכבר הוכחתי לה בעבר שהיא טועה, למה לפסוח על הזדמנות נוספת.

תשמעו, נתקלתי כבר בהרבה אפליקציות, וזו הרשימה אותי עד עכשיו יותר מכולן. ולא רק אותי – כל מי שהראיתי לו אותה, התרשם לא פחות.

Sound Shaker בחירת קבוצת צבעים

Sound Shaker היא אפליקציה המלמדת ילדים בגילאי 4-6 על צלילים וצבעים. בדומה לממשק של האפ Tiny Tunes Toys Piano, היא מאפשרת לבחור מבין מספר קבוצות צלילים: חלילים, פעמוני רוח, תופים, חיות חווה ואם אתם אוהבים הפתעות, יש גם קטגורייה שאני קוראת לה "תפתיע אותי!" המיוצגת על ידי סימן שאלה. היא המשך »

Wood Puzzle אולי לכם זה יעשה קליק

חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים 2 תגובות »
Wood Puzzle מסך ראשי

Wood Puzzle מדמה פאזלים מעץ במגוון תמונות: חיות, כלי תחבורה, נסיכות, יצורי אגדות ועוד. בוחרים באחת התמונות, נפתח מסך שנראה ממש כמו צילום של פאזל אמיתי מעץ. ניעור האייפון יגרום לחלקים לצאת ממקומם ולהתפזר רנדומלית (מקסים!!). ועכשיו – מסדרים במקום. האפ מאפשר בחירה בין שני מצבים: האחד מאפשר סיבוב של החלקים – טפיחה על חלק יוצרת סביבו הילה עגולה שמאפשרת סיבוב על ידי החלקת האצבע עליה. השני, מתאים יותר לקטנטנים, כי הוא פחות מסובך. למעשה הוא משאיר את החלקים בצורתם הישרה, וכל שנותר הוא להזיז אותם על המסך למקומם על הלוח. בשני המצבים,  המשך »

AniMatch מתאים לי!

אהבתי!, בידור וכיף, חינוכי, להורים שהם ילדים, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים 2 תגובות »

AniMatch הוא שילוב של משחק זיכרון, תמונות, וקולות של חיות. לפי תקציר האפ באייטיונס, הוא מתוכנן לחזק את היכולות הקוגניטיביות של ילדיכם, לשפר את הזכרון שלהם וללמד אותם קולות של חיות. עם פתיחתו, מופיע מסך מחולק ל-20 ריבועים. טפיחה על ריבוע הופכת אותו, חושפת את תמונת החיה עליו ומשמיעה את הקול שלה.

AniMatch פאזל לאייפון

בכל פעם הופכים שני ריבועים – כמו משחק הזיכרון הרגיל. כשהופכים שני ריבועים עם אותה חיה עליהם, הם מרצדים ונשמע צליל ברקע – זה סימן שהם מתאימים, והם נשארים גלויים על המסך. הרעיון הוא להתאים את כל הקלפים במינימום זמן.

ניסיתי בעצמי: ראשית, מאז שאני יודעת איך עושה דביבון, זה היה מבחינתי המעבר הטבעי כדי להתפתח וללמוד איך עושה צב וקרנף. שנית, אני חוששת המשך »

Cupidr אהבה בזמן אויר

אהבתי!, בידור וכיף, זה בחינם!, לא לילדים!, לאבא, לאימא, ניהול זמן 2 תגובות »

אם לומר את האמת, אין לי סמטימנטים מיוחדים לט"ו באב, או ולנטיין דיי… מבחינתי, עדיף להשקיע בקטנה מידי פעם, מאשר להרגיש מחוייבים ליום או יומיים פורמלים בשנה, שאז כל החנויות והמסעדות יוצאות ב'מבצעים מיוחדים' שעושים לכולנו חור בכיס.

Cupidr Settings Screen

למרות זאת, אני חייבת להודות, שככל שעוברות השנים, ובעיקר מהרגע שבו מצטרפים הזאטוטים לחיינו, המילה אדום מזכירה לי יותר את חנות הפיראט מאשר שושנים או – השם ישמור – אהבה. יכול להיות שאני אשן הערב על הספה, אבל אני אסתכן ואומר המשך »

Itsy Bitsy Spider – מציירים בשיר וצבע

אהבתי!, חינוכי, לילדים גדולים (3-5), לילדים קטנים (1-3), משחקים, תעשו לי כזה בעברית אין תגובות »

אחד הדברים שקוסמים לי כל כך בשימוש באייפון כפלטפורמת משחק ולימוד לילדים – הוא וורסטיליות השימוש בו. אפשר לעבוד איתו לאורך ולרוחב, אפשר להחליק על המסך, אפשר לטפוח עליו; אפשר לשמוע מוסיקה, אפשר לקרוא ולכתוב. נדמה שיש אינסוף אפשרויות.

מסך פתיחה Itsy Bitsy Spider

אני אוהבת אפס, שמפתחיהם חשבו איך לשלב בין מספר צורות שימוש של האייפון, במטרה להעשיר את הילדים בעת המשחק. Itsy Bitsy Spider נכנס לקטגורייה שנקראת Musical Coloring Books – ספרי צביעה מוסיקליים. זו למעשה חוברת צביעה המכילה דפי צביעה. העמודים מוצגים על קנבס מחולק ל-6, והאפ מאפשר לעשות זום על כל חלק של הקנבס כדי להתרכז בצביעה שלו. את הצביעה מלווה מוסיקת רקע של השיר Itsy Bitsy Spider.

Itsy Bitsy Spider קנבס צביעה מלא

בתקציר על האפ באפסטור, מצויין כי מחקרים מראים שהשמעת צלילי ג'אז לילדים מפתחת את יכולת החשיבה הקוגניטיבית שלהם. בנוסף, יוכלו הילדים ללחוץ על אייקון המצלמה שיאפשר להם לשמור את היצירה שלהם, ואחר כך גם לשלוח באימייל ולהשוויץ לאבא, אימא, סבא וסבתא.

ניסיתי בעצמי: ראשית, אהבתי שבעת פתיחת האפליקציה, כבר ניכרת הדאגה לטובת הילדים – ויש הערה שרצוי להעביר למצב טיסה. הייתי שמחה עוד יותר אם המשך »

להכנס RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS